33905800
09221054258

کاسه نمد CFW آلمانی با قیمت عالی | بهترین کاسه نمد آلمانی

در این صفحه قصد داریم  کاسه نمد CFW (کاله نمد آلمانی) را به صورت کامل توضیح دهیم . همانطور که در صفحه کاسه نمد توضیح دادیم ، بصورت کلی کاسه نمد یک نوع درزگیر می باشد که در انواع مختلف ، استفاده های گوناگونی دارد و جهت جلوگیری از روغن ریزی ها و همچنین محافظت دستگاه ها و قطعات دستگاه ها در برابر غبار و آلودگی های مختلف استفاده می شود.
کاسه نمد CFW
یکی از انواع کاسه نمد ها ، کاسه نمد CFW می باشد. این نوع از کاسه نمد توسط کشور آلمان تولید و به کشورمان وارد می شود و یکی از انواع کاسه نمد های آلمانی در کشور به شمار می رود .  کاسه نمد آلمانی CFW بدلیل ویژگی هایی مانند عملکرد عالی ، دوام و ماندگاری بالا و قیمت مناسب در دنیا به عنوان یک محصول پر طرفدار به حساب می آید. با توجه به استقبال جهانی از برند CFW ، تنوع محصولات این شرکت روز به روز در حال افزایش می باشد و محصولات جدیدی را روانه بازار می کند .
کاسه نمد cfw
کاسه نمد CFW یا هر کاسه نمد دیگری نوعی درزگیر است که برای درزبندی شفت‌های دوار و پیوسته حاوی سیالها استفاده میشود در واقع قطعه‌ای است که در تمامی سیستم‌های هیدرولیکی از جمله پمپ‌ها، پیستون‌ها و اتصالات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از نشت این سیال به بیرون از پوسته جلوگیری کند. به هر یک از واشرهای آهن دار لاستیکی گرد که در موتور برای پیشگیری از نفوذ روغن به بیرون به کار میرود عموماً کاسه نمد گفته میشود .کاسههای نمد در اندازههای مختلف برای جلوگیری از روغن‌ریزی شفت‌ها و یاتاقان‌ها و همچنین محافظت این قطعات در برابر آلودگی و گردوغبار مورد استفاده قرار میگیرند. 
مواد اولیه کاسه نمدها : کاسه نمد از ترکیب مواد لاستیکی و فلزات ساخته می‌شوند، تا در دما و فشار بالا، مواد شیمایی و محیط اسیدی و بازی دچار فرسودگی نشوند. کاسه نمدها از موادی مانند لاستیک نیتریل یا NBR، لاستیک پلی اکریلیک یا  ACM، لاستیک سیلیکون یا SI، لاستیک فلورو یا FPM و تفلون تا از خورندگی اجزای آن جلوگیری شود.
انواع کاسه نمد CFW
کاسه نمد CFW مقاوم در برابر حرارت
کاسه نمد CFW با متریال  NBR
کاسه نمد CFW با متریال وایتون

 

چرا باید از کاسه نمد CFW استفاده کنیم؟

کاسه نمد CFW، نسبت به دیگر کاسه نمدهای موجود ماندگاری و دوام بیشتری دارد علاوه بر این با یک قیمت مناسب، عملکرد عالی ای از خود نشان داده این کاسه نمد تولید کشور آلمان است و از پرطرف‌دارترین کاسه نمدهای موجود در بازار جهانی به شمار می‌آید.

کاسه نمد cfw

کاربرد کاسه نمد CFW چیست؟

این قطعه در سیستم‌های متحرک سه نوع حرکت نوسانی، دوار و رفت و برگشتی دارد.
حرکت نوسانی: نوسان شفت در یک قوس با زاویه‌ای معین را به عنوان حرکت دورانی میشناسند.
حرکت دوار: در این سیستم‌ها جهت چرخش برای آب‌بندی بسیار نقش مهمی دارد. چرخش شفت به سه صورت ساعت‌گرد، پادساعت‌گرد و در هر دو جهت انجام میگردد.
حرکت رفت و برگشتی: در این سیستم‌ها شفت به محفظه وارد و دوباره از آن خارج می‌شود(به صورت رفت و برگشتی).
کاربرد کاسه نمد

عوامل تأثیرگذار بر عمر کاسه نمدها

از جمله عواملی که بر عمر کاسه نمدها تأثیر می‌گذارد، دما و فشار است که در زیر به بررسی دقیق آن می‌پردازیم.
دما : دمایی در کاسه نمدها به سه دسته دمای بیرونی، دمای زیر لبه (Underlip) و دمای انباره (Sump) تقسیم می‌شود. این دماها باعث سخت شدن مواد الاستومری در این قطعات میشوند و در نهایت به دلیل عدم انعطاف، عمر قطعه کاهش مییابد. با افزایش اصطکاک مواد (اصطکاک مواد به خواص الاستومر، بار روی لبه و روانکاری آن ارتباط دارد)، سرعت شفت، زبری سطح و دماهای خارج و انباره، دمای زیر لبه نیز افزایش می‌یابد. 
دمای انباره نیز رابطه مستقیمی با عمر قطعه دارد، در جایی که اولویت با عمر بیشتر قطعه باشد دمای انباره پایین را باید در نظر گرفت، اما در جایی که عمر بالا اهمیتی نداشته باشد، دمای بالای انباره اثرات مثبتی بر روی سیستم میگذارد و با افزایش این دما، می‌توان ویسکوزیته سیال و مصرف انرژی را کاهش داد. در دماهای پایین هم اگر شفت دارای لنگی (Runout) باشد، با کاهش انعطاف‌پذیری لبه، امکان پاره شدن آن به مراتب زیاد میشود. البته دمای خارجی ناشی از هر منبع حرارتی خارجی نیز تأثیر شدیدی بر عمر این قطعه دارد. خوشبختانه کاسه نمد  CFW در مقابل تمام این عوامل یک مقاومت عالی از خود نشان داده است.
فشار: کاسه نمد  CFWبرای عملکرد در سیستم‌های پرفشار طراحی شدهاند. بخش انعطاف‌پذیر کاسه نمد CFW مانند دیگر کاسه نمدها نازک نیست و افزایش فشار کم به لبه خارجی سبب کاهش عمر قطعه نمی‌شود. در کاربردهای صنعتی حد بیشینه فشار کاسه نمدها به میزان ذکر می‌شود و باید سرعت شفت در موقعیتی که با محدوده از فشار سروکار داریم در نظر بگیریم.

انتخاب کاسه نمد به چه عواملی بستگی دارد؟

در انتخاب کاسه نمد باید به یک سری فاکتورهای بسیار مهم توجه کرد. به برخی از مهم‌ترین این فاکتورها در زیر اشاره می‌کنم.
1. سرعت
2. دما
3. اختلاف فشار
4. لنگی و عدم انطباق شفت با جداره داخلی
5. نوع روان‌کننده
6. قرارگیری عمودی یا افقی
دلایل روغن ریزی از کاسه نمد : خشک شدن حرارت ، خراب شدن جای کاسه نمد ، درست جا نزدن کاسه نمد ، جنس کاسه نمد ، از دست دادن حالت ارتجاعی کاسه نمد
چه زمانی نیاز به تعویض کاسه نمد است؟
نشتی روغن از شفت بین چرخ دندهها
ایجاد سروصدا توسط دیفرانسیل
کمبود روغن در دیفرانسیل
پیوند ها
شرکت FST
شرکت Corteco
اطلاعات تماس با ما
تلفن های تماس :
02133905800 - 09221054258 - 09128300860
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت چرخش صنعت می باشد .
طراحی سایت و سئو سایت : ایران طراح