33905800
09221054258

اورینگ وایتون با عالی ترین قیمت در مدل های مختلف

در این صحفه می خواهیم در مورد اورینگ وایتون توضیح بدهیم . چرخش صنعت به بعنوان یکی از بزرگترین عرضه کننده های انواع اورینگ وایتون VITON در حال حاضر آماده عرضه و فروش مدل ها و سایز های مختلف اورینگ وایتون می باشد.

حتما تا به حال واشرهای پلاستیکی راه دیده‌ و مقداری از کاربردهای آن را می‌شناسید. در واقع اورینگ‌ها، آب بندهای لاستیکی هستند که ظاهری شبیه به دایره دارند. به زبان دیگر، اورینگ‌ها همان نقش واشر را در شرایط خاصی مانند درجه حرارت بسیار بالا و قدرت شدید مواد شیمیایی و حتی فشار بالا ایفا می‌کنند که این حالت، آب بندی استاتیکی است و اورینگ در جای خود ثابت باقی می‌ماند. اما در حالت داینامیک از اورینگ در تجهیزات متحرکی مانند ‌پمپ‌های رفت و برگشت استفاده می‌شود و به طبع اورینگ نیز دائما در حال حرکت است و ثابت نمی‌ماند.

اورینگ وایتون

زمانی که بین دو جسم شیار یا کانالی به وجود بیاید، به کمک آن‌ها این فاصله ایجاد شده را مسدود می‌کنند. در این شرایط، دیگر نشتی گاز و مایعات ممکن نیست. به طور خلاصه، اورینگ‌ها در دو حالت داینامیک و استاتیک تولید می‌شوند. ما در این مقاله سعی داریم شما را با اورینگ واستون آشنا می‌کنیم و درباره مشخصات کلی، شرایط استفاده، کاربردها و ویژگی‌های خاص این متریال را برای شما بیان می‌کنیم. 

اورینگ وایتون چیست؟

اورینگ وایتون را با نام های دیگری مانند فلوروالاستومر، فلوروکربن، FKM ،CFM ، FPM، و … می‌شناسند. این نوع اورینگ(وایتون)، یکی از پر کاربردترین‌ اورینگ‌ها در سیستم‌ها است که  با توجه به ویژگی‌ها و خواصی که دارد، در سیستم‌های آب بندی تجهیزات گاز سوز و سوخت‌ها و حتی آب بندی اسیدها از آن استفاده می‌شود. از لحاظ شیمیایی نام آن وینیلیدین فلوراید هگزا فلورو پلیمر است. 

 اورینگ وایتون چیست؟

مشخصات کلی اورینگ وایتون

در این بخش مشخصاتی که شامل همه اورینگ‌های وایتون می‌شود را برای شما بیان می‌کنیم.
سختی مواد: سختی اورینگ وایتون مانند هر جسم دیگری نشان دهنده مقاومت ماده در برابر فشاری برای تغییر شکل است. سختی اورینگ وایتون در بازه‌ای بین ۵۰ تا ۹۵۵ شور قرار دارد. 
رنگ مواد وایتون: در گذشته اورینگ وایتون‌ها در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شدند. اما باز هم محدودیت وجود داشت و شامل همه رنگ‌ها نمی‌شد. از جمله رنگ‌های آن‌ها می‌توان به رنگ‌های سبز، خاکستری، قهوه‌ای، بنفش و … اشاره کرد. اما بهتر است بدانید امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی در این زمینه شکل گرفته، وایتون‌ها در هر رنگی که سفارش داده شود،  تولید می‌شوند و در اختیار مشتری‌ها قرار می‌گیرند.
مقاومت و تحمل در برابر دما: وایتون‌ها در ساختار خود پیوند C-F دارند.  اگر کمی با درس شیمی آشنا باشید، می‌دانید که این پیوند بسیار قوی است و برای شکستن آن انرژی زیادی نیاز داریم. با توجه به این موضوع، فلوئوروالاستومرها پایداری دمایی بالایی دارند و محدودیت دمایی آن‌ها در بین ۵۰- تا ۲۰۵+ درجه سانتی گراد قرار می‌گیرد. این یکی از ویژگی‌هایی است که اورینگ وایتون را بسیار خاص کرده‌ می‌کند.
مقاومت شیمیایی اورینگ وایتون: اگر کمی علمی و شیمیایی مقاومت اورینگ وایتون را بررسی کنیم، می‌توان گفت اورینگ وایتون تراکم مولکولی زیادی ندارد. همچنین مقاومت بسیار زیادی در برابر مواد شیمیایی آروماتیک، دماهای بسیار بالا، اوزون، بسیاری از حلال‌ها و مواد آلی دارد. لازم به ذکر است وایتون ها از خانواده کائوچوهای فلودئوروپلیمر هستند. این کائوچوها بر اساس مقدار فلوئوری که در ساختار آن‌ها وجود دارد به دسته‌های مختلف تقسیم بندی می‌شوند. مقدار فلوئور در آن‌ها ۶۶ و ۶۸ و ۷۰ درصد هستند که آن‌ها در سه دسته طبقه بندی می‌کند. آن دسته از وایتون‌هایی که مقدار و درصد فلوئور بیشتری در خود دارند، مقاومت بالاتری در برابر سیال‌ها از خود نشان می‌دهند. همچنین وایتون‌هایی که با پر اکسید پخته می‌شوند، مقاومت خیلی بیشتری در برابر محلول‌های اسیدی مانند نفت و گاز و بنزین از خود نشان می‌دهند.

کاربرد اورینگ وایتون

با توجه به ویژگی و خواصی که اورینگ وایتون دارد، در زمینه‌ها و صنایع مختلفی از آن استفاده می‌کنند تا کالا و خدمات خود را در اختیار مشتریان خود قرار بدهند.
_ در صنایع خودرو سازی برای آب بندی میل لنگ، آب بندی سیستم انتقال، آب بندی پمپ، شیلنگ سوخت روکش شده، کاپ پمپ شتاب دهنده، واشرهای هوای ورودی منفرد، دیافراگم‌ها، سیستم‌های سوختی، هیدرولیکی و سیستم تزریق سوخت در انواع خودروها از اورینگ وایتون استفاده می‌شود. 
- در صنایع هوا فضا برای آب بندهای منیفولد و اورینگ های وایتون، آب بندهای فایر وال و کلیپ ها برای سیم کشی موتور جت از این نوع اورینگ استفاده می‌شود. 
 اورینگ وایتون چیست؟
- همچنین در صنایع دیگری مانند نفت و گاز، صنعت دارو و … برای کار خود از این نوع اورینگ بهره می‌گیرند. همانطور که می‌دانید از اورینگ وایتون در اجسان نقش آب بند را دارد. یکی از جاهایی که از این قابلیت اورینگ (آب بندی) استفاده می‌شود در غواصی است. زیرا با قرار گرفتن در معرض اکسیژن پوسیده نمی‌شود، با گاز نیتروکس واکنش نشان نمی‌دهد و آتش نمی‌گیرد. بنابراین گزینه مناسبی برای غواصی و به زیر آب رفتن است.
- این متریال می‌تواند جایگزین خوبی برای اورینگ‌های نیتریل که در معرض حرارت‌ بسیار  بالا و مواد شیمیایی خورنده هستند، باشد. 

اورینگ وایتون در برابر کدام موادها مقاومت از خود نشان می‌دهند؟

- هیدرو کربن‌های آروماتیک مانند بنزین
- گازوئیل
- خلا زیاد
- روغن‌های سیلیکونی
- ترکیب‌های آلفاتیک
- اوزون
- اثر آب و هوا و گذشت زمان در اتمسفر
- اسید قوی
- فراورده‌های نفتی
- گریس‌ها
- روغن‌ها گیاهی و معدنی
- هیدروکربن‌های آلفاتیک مانند بوتان
- روغن‌های هیدرولیکی غیر قابل اشتغال

مزایای به کار گرفتن اورینگ

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب اورینگ وایتون انعطاف پذیری بالا و مقاومت زیاد در برابر پارگی است. این خاصیت اورینگ موجب می‌شود که نصب آن بسیار آسان باشد و هنگام حمل و نصب آن با کمترین مشکل مواجه می‌شوید. در بخش مشخصات اورینگ راجع به تنوع رنگی که در تولید آن وجود دارد، صبحت کردیم. در کنار آن قیمت مناسب اورینگ سبب استفاده بیشتر و گسترده‌تر از این متریال شده است. به علاوه اورینگ‌های وایتون در برابر فرسایش، حملات شیمیایی مقاومت از خود نشان می‌دهند.  و همچنین مانای فشاری پایین و نفوذپذیری گاز کم دارند.

 مزایای به کار گرفتن اورینگ

گرید بندی کردن اورینگ وایتون

امروزه اورینگ‌ها در ۳ گرید اصلی و گریدهای غیر معمول تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام قیمت‌ مشخصات و کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه هر ۳ نوع گرید را باهم بررسی می‌کنیم.
وایتون گرید A
از این گرید اکثرا در صنعت خودروسازی و هوا فضا استفاده می‌شود. به همین دلیل جز پر کاربرد‌ترین و به صرفه‌ترین گرید‌ها است. در مواد وایتونی که در گرید A هستند، 66% فلوئور وجود دارد. 
وایتون گرید B 
از مواد وایتون گرید B اکثرا  در کارخانه‌های فراوری شیمیایی صنایع برقی و امثال مشابه آن‌ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است قیمت این نوع گرید از گرید A بیشتر است. وایتون گرید B جز آن دسته از وایتون‌ها است که 68%  فلوئور دارند. 
وایتون گرید F 
وایتون‌‌های این نوع گرید 70% فلوئور در خود دارند. از کاربردهای آن می‌توان به سوخت اتومبیل اکتان بالا به همراه اکسیژن، آب و بخار و اسیدهای معدنی آب پوشیده اشاره کرد.

اورینگ جعبه ای وایتون

فروش انواع اورینگ جعبه ای وایتون توسط چرخش صنعت در مدل های مختلف

اورینگ جعبه ای وایتون

اورینگ متری وایتون

چرخش صنعت ، مرکز خرید انواع اورینگ متری وایتون می باشد .

پیوند ها
شرکت FST
شرکت Corteco
اطلاعات تماس با ما
تلفن های تماس :
02133905800 - 09221054258 - 09128300860
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت چرخش صنعت می باشد .
طراحی سایت و سئو سایت : ایران طراح