33905800
09221054258
شما اینجا هستید : چرخش صنعت  -> محصولات > کاسه نمد >

کاسه نمد چیست ؟ از صفر تا صد کاسه نمد و نکاتی که باید بدانید !

کاسه نمد قطعه‌ای می باشد که در اکثر سیستم‌های هیدرولیکی همانند پمپ‌ها، پیستون‌ها و اتصالات مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 
کاسه نمد چیست ؟ انواع کاسه نمد و کاربرد های آن
اگر بخواهیم تاریخچه ی کاسه نمد را بیان کنیم قدمت این نوع وسیله به حدود صد سال پیش بر می گردد که مهندسان سال ها با مشکل آب بندی در دستگاه های متحرک روبرو شدند.  از انواع اولیه آب‌بندها، نوارهای چرمی و نمدی شکل بودند که چربی حیوانات در اکسل‌های چرخ قرار میگرفت اما با شروع و پدیدار شدن انقلاب صنعتی و تولید موتورهای درون‌سوز و جعبه‌دنده‌ها، به قطعات بهتری برای آب‌بندی نیاز بود و این فکر بشر را به فکر فرو برد تا بتواند انواع بهتری از آب بندها را اختراع کند. و بعد از آن بود که در حدود سال 1920 با بهره گیری از یک چرم مقاوم و یک ظرف فلزی کاسه نمد های جدیدی ساخته و روانه ی بازار شد . 
حال میخواهیم بدانیم که کاسه نمد به چه صورت عمل می کند ؟
کارکرد کاسه نمد به این صورت می باشد که لبه کاسه نمد بر روی بخش دوار ، به طور معمول شفت ،  قرار گرفته و جداره در محفظه نگهدارنده به صورت فشرده چفت خواهد شد و به این ترتیب، کاسه نمد در جای خود قرار می‌گیرد. و اما بیان این نکته ضروری می باشد که برای جلوگیری از حرارت زیاد، لبه‌های کاسه نمد باید روغن‌کاری شود. کاسه نمد از طریق عملیات پمپاژ کردن در محل تماس لبه و سطح شفت، از نشتی جلوگیری خواهد کرد . کاربرد کاسه نمد برای حرکات های رفت و برکشتی می باشد. 
عکس کاسه نمد
حرکت چرخش:  جهت چرخیدن در این سیستم‌ها برای آب‌بندی بسیار مهم است. شفت ممکن است به صورت ساعت‌گرد، پاد ساعت‌گرد یا در هر دو جهت به صورت چرخش باشد .
حرکت نوسانی: در این نوع حرکت، شفت در یک قوس با زاویه‌ای معین حرکت می‌کند.
حرکت رفت و برگشتی:  شفت به صورت رفت و برگشتی به محفظه وارد و از آن خارج می‌شود.
در ادامه میخواهیم شما را با اجزای کاسه نمد آشنا کنیم. کاسه نمد دارای 3 جزء می باشد:
تصویر انواع کاسه نمد
مرز آب‌بند: این قسمت از کاسه نمد ، سطح مقطعی شکل دارد و برای آب‌بندی، بر روی سطح شفت فشار وارد می‌کند.
لبه آب‌بند: این قسمت از کاسه نمد از آلاستومری منعطف تشکیل شده و طراحی آن به گونه‌ای است که آب‌بندی آن حتی در صورت ارتعاشات موتور و تغییرات فشار سیال، دچار مشکل نشود. برای تماس بهتر شفت با کاسه نمد نیز از یک فنر کمک می گیرد. 
لبه گردگیر: این بخش نیز مثل یک مرز آب‌بند اما بدون فنر عمل جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار عمل می کند. 
و قسمت آخری کاسه نمد که قطر خارجی کاسه نمد می باشد نیز موجب خواهد شد تا کاسه نمد به خوبی در محل خود قرار بگیرد و مایعی از آن قسمت عبور نکند و همچنین برای استحکام بیشتر این قطعه نیز از یک جداره فلزی استفاده می‌شود.
چرخش صنعت ، مرکز خرید کاسه نمد در برندهای مختلف با قیمت عالی
کاسه نمد ماشین چیست؟ در صورتی که شما به هر نحوی با خودرو سر و کار داشته باشید، قطعا برای یکبار هم شده اسم کاسه نمد به گوشتان خورده است. کاسه نمد قطعه ای در سیستم های هیدرولیکی است که به نوعی آب بندی خودرو را انجام می دهد. این قطعه که در خودرو بسیار مهم است، از دو بخش انعطاف پذیری داخلی و سخت و فلزی خارجی تشکیل شده است. بخش داخلی این کاسه از خروج روغن جلوگیری می کند. با ما همراه باشید تا با معرفی کاسه نمد شما را با اهمیت و کارکرد آن آشنا کنیم. 

کاسه نمد چیست و چه کاربردی دارد؟

در گذشته در تجهیزات صنعتی و ماشین آلات برای آب بندی از نمد یا پارچه استفاده می کردند. بدین صورت که این پارچه یا نمد روغن را به خود جذب کرده و از نشت آن جلوگیری می کرد. ولی پارچه نمی توانست به صورت کامل این کار را انجام دهد و در نهایت مقدار زیادی روغن هدر می رفت. کاسه نمدها در واقع همان نقش پارچه و نمد را ایفا می کنند. با این تفاوت که هیچ هدر رفتی ندارند.
کاسه نمد چیست
در نتیجه در سیستم هایی که دارای حرکات دوار رفت و برگشتی است، از این قطعه استفاده می نمایند. کاسه نمدها کاربرد متعددی دارند که عبارت است از:
یکی از مهم ترین کاربرد کاسه نمد جلوگیری از نشت روغن می باشد. 
این قطعه اجازه ورود گرد و غبار و آلودگی به داخل روغن را نمی دهد. 
همچنین این کاسه از ورود آب به داخل روغن نیز جلوگیری می کند. 

وظیفه کاسه نمد

اطلاع از کاربرد کاسه نمد به شما کمک می کند تا از خروج روغن جلوگیری کرده و بدین طریق مانع از اصطکاک قطعات شوید. این قطعه کارکرد ساده ای دارد و بدین صورت عمل می کند که لبه آن بر روی قسمت دوار که اغلب شفت است قرار گرفته و قطر بیرونی آن در محفظه نگهدارنده به شکل فشرده چفت می گردد و بدین صورت کاسه نمد در محل تعیین شده نصب می شود. در واقع این قطعه به وسیله پمپ نمودن در سطح شفت و محل تماس لبه اجازه نشت روغن را نمی دهد. جهت پمپ با جهت پروفایل فشاری نسبت مستقیمی دارد. کنترل این پروفایل فشاری به وسیله طراحی هندسی لبه صورت می گیرد که در بخش روغنی لبه گرادیان فشاری بیشتری به وجود می آید.

وظیفه کاسه نمد چیست

ساخت کاسه نمد

ساختار کاسه نمد بسیار اصولی و استاندارد است به گونه ای که می تواند به خوبی از خود مقاومت نشان دهد. این قطعه از متریال های مختلفی از جمله انواع لاستیک و پلاستیک و فلزات تولید می شود. با توجه به این که هر یک از انواع کاسه نمدها انواع مختلف و کارکرد خاصی دارند، باید دارای ویژگی های مختلفی از جمله مقاومت در برابر برودت، مواد قلیایی و اسیدی، مقاومت در برابر حرارت و ... باشند. 

ساخت و تولید کاسه نمد

انواع کاسه نمد

به طور کلی کاسه نمدها به دو دسته محوری و شعاعی تقسیم بندی می شوند. در کاسه نمد شعاعی از نوعی مواد آب بندی برای ممانعت از نشت در یک یا هر دو جهت استفاده می کنند.
انواع کاسه نمد
نمدهای محوری نیز در دو نوع دوار و ثابت موجود هستند. کاسه نمدها بر اساس ساختار و جنس در مدل های زیر تولید می شود:
کاسه نمد چرمی: چرم ها انعطاف پذیری بالایی دارند و می توانند به خوبی از ایجاد اصطکاک بین دو قطعه جلوگیری کنند. از طرفی چرم می تواند به خوبی روغن را به خود جذب کند. این نوع کاسه نمدها در برابر دمای بین منفی 70 درجه تا 100 درجه سلسیوس مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. 
کاسه نمد سیلیکونی: این نوع کاسه نمد می تواند در بازه دمایی بین منفی 50 درجه تا 180 درجه بسیار خوب عمل کند و از خروج روغن جلوگیری نماید. 
کاسه نمد NBR: کاسه نمدهای NBR یکی از پرکاربردترین و رایج ترین کاسه نمدهای موجود در بازار است که در برابر دمای بین منفی 55 درجه تا 105 درجه سلسیوس بسیار مقاومت دارد. 
کاسه نمد ACM: یکی از مهم ترین ویژگی های این کاسه نمد مقاومت بالای آن می باشد که می تواند در برابر دمای 150 درجه سیلسیوس مقاومت کند. 
کاسه نمد PU: بازه دمایی قابل تحمل این نوع کاسه نمدها بین منفی 45 درجه تا 100 درجه سلسیوس می باشد. 
کاسه نمد پلی یورتان: از دیگر مقاوم ترین و پرکاربردترین کاسه نمدهای موجود در بازار می توان به کاسه نمد پلی یورتان اشاره کرد. این کاسه نمد در برابر ضربات ناگهانی، فرسایش و پارگی به خوبی مقاومت می کند. 

قیمت کاسه نمد

همان طور که در بالا اشاره کردیم، کاسه نمدها از متریال های مختلفی تولید شده است و مدل های مختلفی دارد. بنابراین نمی توان قیمت ثابتی را برای این قطعه در نظر گرفت. بنابراین فاکتورهایی از جمله کیفیت، ساختار، نوع، مدل و ... بر روی قیمت کاسه نمد تاثیر می گذارد. جهت دریافت لیست قیمت کاسه نمد تماس بگیرید. 

قیمت کاسه نمد

فروش کاسه نمد در تهران

در حال حاضر فروشگاه های بسیاری در زمینه فروش کاسه نمد فعالیت می کنند. فروش کاسه نمد در تهران به صورت عمده و تک صورت می گیرد. شما برای خرید این قطعه باید به کیفیت و سلامت آن توجه داشته باشید. فروش این قطعه تضمینی بوده و کیفیت بالایی دارد. شما تنها با یک تماس می توانید بهترین کاسه نمد را دریافت کنید. 

خرید و فروش کاسه نمد در تهران

کاسه نمد کجای ماشین قرار دارد؟

ساختمان کاسه نمد به گونه ای است که در در بخش های مختلف خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر به مکان نصب کاسه نمد در ماشین اشاره می کنیم:
کاسه نمد پلوس: نیروی تولید شده به وسیله موتور پس از گذشت از کلاچ، میل گاردان و گیربکس وارد دیفرانسیل می شود. در این مرحله دیفرانسیل قدرت را به چرخ های متحرک خودرو انتقال می دهد. پلوس ها از یک سمت به چرخ ها و از سوی دیگر به دیفرانسیل متصل است و با ایجاد ارتباط میان چرخ ها باعث تغییر جهت خودرو می شود. با توجه به این که پلوس قطعه ای متحرک است، قطعه ای پلاستیکی به نام کاسه نمد وجود دارد تا از خروج روغن جلوگیری کند. همچنین از آن جا که پلوس ها در معرض گرد و غبار قرار دارند، کاسه نمدها نقش محافظتی در برابر گرد و غبار ایفا می کنند. 
کاسه نمد گیربکس: وجود چرخ دنده های متعدد در گیربکس میزان گشتاور انتقال داده شده به موتور را تعیین می کند. بنابراین با توجه به این که این چرخ دنده ها دوار هستند، باید به صورت مرتب روغن کاری شوند. در نتیجه وجود کاسه مد در این قطعه الزامی بوده تا از خوردگی و اصطکاک قطعات جلوگیری گردد. معمولا جنس کاسه نمد گیربکس از فلز است تا مقاومت بالایی از خود نشان دهد. 
کاسه نمد میل سوپاپ: میل بادامک وظیفه باز و بسته کردن سوپاپ ها را برعهده دارد که زمان آن را تعیین می کند. این میل بادامک ها تحرک بالایی دارد و باید روغن کاری شود. به همین منظور طبیعی است که در میل سوپاپ ها از کاسه نمدها استفاده گردد. این قطعه باید در برابر فشار و گرما مقاومت بالایی از خود نشان دهد. 
کاسه نمد کجای ماشین قرار دارد
کاسه نمد میل لنگ: میل لنگ ها باعث تبدیل حرکت خطی پیستون به حرکت چرخشی می شود. این قطعه نیروی مورد نیاز جهت پمپ روغن، پمپ هیدرولیک فرمان و دینام را فراهم می کند. در صورتی که میل لنگ خشک گردد، به سایر قطعات آسیب وارد می نماید. بنابراین سلامت کاسه نمدها الزامی می باشد. 

خرید کاسه نمد

در هنگام خرید کاسه نمدها باید به جنس و کیفیت آن و همچنین مکان نصب آن توجه داشته باشید. این قطعه ابعاد و اندازه های خاصی دارد و شما با مشاهده جدول استاندارد ابعاد کاسه نمد pdf می توانید کیفیت آن را بررسی کنید. وجود هر گونه سوراخ و درزی در کاسه نمدها باعث روغن ریزی می شود. بنابراین باید این قطعه را به همراه گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا خریداری نمایید. کاتالوگ کاسه نمد pdf می تواند اطلاعات کاملی در خصوص این قطعه در اختیار شما قرار دهد. 

خرید انواع کاسه نمد در تهران

پیوند ها
شرکت FST
شرکت Corteco
اطلاعات تماس با ما
تلفن های تماس :
02133905800 - 09221054258 - 09128300860
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت چرخش صنعت می باشد .
طراحی سایت و سئو سایت : ایران طراح