33905800
09221054258
شما اینجا هستید : چرخش صنعت  -> محصولات > اورینگ >

اورینگ چیست ؟ از سیر تا پیاز اورینگ و نکاتی که باید بدانید

در این مقاله می خواهیم شما را با یک قطعه ی مکانیکی به نام اورینگ آشنا کنیم . اورینگ ها نوعی واشر مکانیکی در خودرو ها هستند که دارای سطح مسطح O شکل می باشد که کار این قطعه آب بندی می باشد.
اورینگ چیست و معرفی انواع آم
این قطعه با توجه به نوع محل نصب خود در ان این قطعه در انواع و اندازه های مختلف و متنوع تولید و به بازار عرضه می شود . نصب این قطعه خیلی کار سختی نمی باشد و همچنین دارای قیمت مناسبی نیز می باشد. اورینگ ها به دو صورت می توان مورد استفاده قرار داد . یک مورد به صورت داینامیک و مورد بعدی به صورت استاتیک. 
عکس اورینگ
در ادامه میخواهیم به این موضوع بپردازیم که اورینگ چیست و چگونه عمل می کند؟
اورینگ ها توسط روش ها و وسایل متنوعی همچون روش های قالب گیری تزریقی – قالب گیری فشار و یا  قالب بندی انتقالی و اکستروژن تولید می شوند . پس از انجام انتقال، فشار سطح با فشار بسیار زیادی بالا می رود. در نتیجه تا هنگامی که اورینگ از نظر مکانیکی صحیح نصب شده باشد عمل آب بندی را به درستی انجام خواهد شد  و بیشترین علتی که در رابطه با عدم آب بندی مناسب اورینگ ها ممکن است به وجود بیاید، برآمدگی بخش های جفت شده به هم می‌باشد. درزگیر هایی نیز جهت ایجاد یک نقطه تماس میان اورینگ و سطوح آب بندی طراحی می‌شوند. 
اورینگ اصل و اورینگ تقلبی
چرخش صنعت ، مرکز خرید اورینگ در تمامی برند ها و انواع مدل با قیمت عالی
اورینگ چیست و برای چیست؟ اورینگ نامی آشنا در بین تمامی افرادی است که به هر نحوی با ابزارهای الکترونیکی و دستگاه های صنعتی سر و کار دارند. اورینگ یکی از ابزارهایی است که به شکل دایره ای بوده و برای آب بندی مورد استفاده قرار می گیرد. این واشر مکانیکی ابعاد کوچک دارد ولی وظیفه بسیار بزرگی را در دستگاه ها ایفا می کند. در ادامه توضیحات بیشتری را در خصوص این واشرها به شما ارائه خواهیم داد.  همچنین لازم بذکر است ، چرخش صنعت مرکز خرید اینترنتی انواع اورینگ می باشد.

چگونه جنس اورینگ را تشخیص بدهیم؟

برای تشخیص جنس اورینگ یک مقدار اورینگ را کشیده و سپس رها کنید . اگر به حالت اولیه ی خود بازگشت جنس آن نسوز و اصل می باشد. اما اگر بعد از کشش در آن سوراخ هایی به وجود آمد به این معنی می باشد که جنس اورینگ بی کیفیت و کاملا معمولی می باشد. یک اورینگ با کیفیت و دارای جنس خوب پس از مدتی که در ارتباط و برخورد با مایعاتی همچون گازوئیل  و روغن کیفیت قبل خود را از دست نمی دهد و به همان حالت اولیه ی خود باقی خواهد ماند اما اورینگ با جنس بی کیفیت و معمولی در برخورد با مایعات خیلی زود حالت خود را از دست داده و حالت شکننده به خود می گیرد. در ادامه به انواع اورینگ ها خواهیم پرداخت .

اورینگ اصلی

اورینگ چیست ؟

اورینگ از جمله محصولاتی به حساب می آید که برای آب بندی مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه از محصولات شکلی شبیه دایره دارند و از مواد پلیمری تولید می شوند. در حقیقت ارورینگ ها ساختار بسیار ساده‌ای دارند اما توجه داشته باشید که این گونه از محصولات با توجه به استانداردهای روز تولید شده‌اند و کاربرد بسیار زیادی دارند. ‌در حقیقت اورینگ ها دارای سطح مقطعی گرد هستند و با استفاده از مواد لاستیکی به مرحله تولید رسیده اند. البته در گاهی از مواقع اورینگ ها با استفاده از فلزات هم تولید می شوند. یکی از انواع اورینگ، اورینگ سیلیکون نام دارد. این گونه از محصولات چسبندگی بسیار خوبی دارند و در رنگ های شفاف و بی‌ رنگ تولید می شوند و کاربرد بسیار زیادی در صنایع دارند. اورینگ های صنعتی در رنگ‌ های گوناگون نظیر قرمز، زرد، نارنجی و طوسی تولید می شوند. 

کاربرد اورینگ

یکی از کاربردهای بسیار مهم اورینگ در صنعت خودروسازی است. این گونه از محصولات یکی از پرمصرف ترین وسایلی هستند که در صنعت خودروسازی کاربرد بسیار زیادی دارند. در صنعت خودروسازی از قطعات پیچیده ساده و بزرگ و کوچک استفاده می کنند یکی از قطعات اورینگ نام دارد. یکی از کاربرد اورینگ در صنعت خودروسازی برای دریچه گاز است که مانع از کشیدن گلویی در دریچه گاز می شود. به همین جهت اگر اورینگ خودرو ها خراب شد باید سریع اقدام به تعویض آن کرد. این گونه از محصولات در برابر اسید و مواد شیمیایی و روغن و همچنین ساییدگی مقاومت بسیار بالایی دارند. علاوه بر این یکی دیگر از کاربردهای اورینگ در سوزن انژکتور است. در واقع اورینگی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد در برابر مواد شیمیایی و مواد اسیدی دفرمه نمی شود و مقاومت بسیار بالایی دارد. علاوه بر این در برابر ۳۰۰ درجه سانتیگراد هم بسیار مقاوم است. 

مزایای استفاده از اورینگ

آن دسته از تجهیزات صنعتی که با سیالات و گازها ارتباط دارند نیاز به آب بندی مناسب دارند که از خروج مواد سیالات و گاز جلوگیری کنند. در واقع قطعه ای که برای جلوگیری از خروج سیالات و گازها و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد اورینگ نام دارد. این گونه از محصولات یک قطعه آب بندی بسیار مناسبی به حساب می آیند که کشش سطحی بالایی دارند و مقاومتشان بسیار زیاد است. هنگامی که در تجهیزات  فشاری به اورینگ اعمال شود این محصول مانع از نفوذ سیال می شود و در نتیجه سبب آب بندی می شود. در حقیقت زمانی که فشاری به اورینگ وارد شود این قطعه لاستیکی حالتی به خود می گیرد که موجب آب بندی اتصالات می شود. توجه داشته باشید  اورینگ به صورت مکانیکی در محلی که قرار گرفته است فشرده می شود و از عبور سیالات جلوگیری می کند و زمانی که تحت فشار زیادی قرار بگیرد به درون شیار نفوذ کرده و عملیات آب بندی را بهترین صورت ممکن انجام می دهد. 

متریالی که در تولید اورینگ استفاده می شود

اورینگ ها بر اساس متریالی که در تولید آنها به کار رفته به چند دسته تقسیم بندی می شوند. محصولی که با استفاده از متریال پلی اورتان تولید می شود در سیستم های هیدرولیکی و سوپاپ و سیلندر ها و کاربرد بسیار زیادی دارند.  اما نباید در محل‌ هایی که نیاز به فشار زیاد و مقاومت حرارتی بالا است مورد استفاده قرار بگیرند. اورینگ سیلیکونی در سوزن های انژکتور با دمای بالا مورد استفاده قرار می‌ گیرند و در برابر سایش مقاومت بسیار بالایی دارند. علاوه بر این اورینگی که با استفاده از متریال نئوپرن تولید می شود در آب بندی سیستم های تهویه مطبوع کاربرد بسیار زیادی دارد. اما توجه داشته باشید که این گونه از محصولات در برابر اکسیژن و مواد نفتی مقاومت بالایی ندارند. علاوه بر این اورینگی با استفاده از اتیلن پروپلین رابر تولید می‌ شوند در پمپ های هیدرولیکی کاربرد بسیار زیادی دارند اما دارای مشکلات خوردگی هستند. 

در چه زمانی نباید از اورینگ استفاده کرد ؟

اورینگ ها برای آب بندی سیستم های هیدرولیکی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. اما باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از اورینگ به عنوان اولین راه آب بندی استفاده کرد. این گونه از محصولات به هیچ عنوان نباید در شرایطی چون در دمای بالا سایش بالا و سرعت دوران بالا مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر این اگر به این موارد توجه نکنید آب بندی مناسبی نخواهید داشت. زمانی که نتوانید از اروینگ ها در آب بندی سیستم هیدرولیکی استفاده کنید باید به سراغ متریال هایی بروید که در این زمینه کاربرد بسیار زیادی دارند. علاوه بر این در مواردی که دستگاه با سرعت چرخش بالاتر از ۲۵ کیلومتر در ساعت کار می کند نباید از اورینگ استفاده کنید. همچنین اگر ساختار مناسب برای قرار گیری اورینگ وجود ندارد و یا شرایط محیط با مواد تشکیل دهنده اروینگ غیر منطبق باشد از این محصولات نباید بهره بگیرید. لذا بهتر است سراغ محصولات دیگر بروید که در این زمینه کاربرد مناسبی دارند. 

اطلاعاتی در مورد اورینگ

زمانی که می خواهید از اورینگ استفاده کنید باید توجه داشته باشید در مواقعی که در اثر سایش سیلندر دیوار های پیستون احتمال این وجود داشته باشد که اورینگ آسیب ببیند برای افزایش طول عمر آن می توانید سطوح تماس را روغن کاری کنید. علاوه بر این نکته دیگری که باید در این زمینه مد نظر قرار دهید این است که اگر سطوح متحرک ناهمواری داشته باشند و یا دارای زبری باشند قطعه مورد نظر از بین می رود. زیرا به راحتی سبب خوردگی می شود. علاوه بر این در اورینگ های متحرک اصطکاک بستگی به عواملی نظیر سطح فشردگی و فشار سیار، جنس ماده، سطوح و سرعت حرکت دارد. 

در چه جاهایی از اورینگ استفاده می شود ؟

از اورینگ برای آب بندی سیالات در هر دو جهت استفاده می کنند. اما اگر زمانی که فشار و بار زیاد وجود داشته باشد می توان از چند اورینگ برای آب بندی استفاده کرد. توجه داشته باشید که اورینگ اول در معرض بار و فشار قرار می گیرد. 
از دیگر کاربردهای اورینگ می توانیم در پیستون و باک بنزین و ترموستات و درب روغن ریز و غیره اشاره کنیم. 
پیوند ها
شرکت FST
شرکت Corteco
اطلاعات تماس با ما
تلفن های تماس :
02133905800 - 09221054258 - 09128300860
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت چرخش صنعت می باشد .
طراحی سایت و سئو سایت : ایران طراح