33905800
09221054258

دیافراگم لاستیکی چیست ؟ انواع ، کاربرد و مراحل ساخت دیافراگم

دیافراگم لاستیکی قطعه ای پلیمری می باشد که انعطاف پدیری بالایی دارد و همواره با کمک فضای بین دو قطعه را پوشش می دهند. این قطعه امروزه در صنایع مختلف جایگاه ویژه ای را به دست آورده است زیرا از خرابی و برخورد قطعات با یکدیگر جلوگیری می کند و در نتیجه طول عمر آنها بیشتر خواهد شد. این قطعه لاستیکی شکلی گرد دارد و اصولا با رنگ سفید و مشکی تولید می شود و نمونه ها و سایز های مختلفی هم دارد که هر کدام در بعضی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول در بازار ها با نام مهر و موم یا آب بند دیافراگم هم شناخته می شود و همواره با عملکرد عالی خود توانسته محبوبیت زیادی را به دست بیاورد. 
دیافراگم لاستیکی چیست ؟ انواع ، کاربرد و مراحل ساخت دیافراگم
دیافراگم لاستیکی از ورود و خروج ناگهانی سیالات و گاز ها جلوگیری می کند و ایمنی دستگاه ها را نیز بالا می برد. این قطعه با جنس های مختلفی تولید می شود زیرا هر کدام برای محیط و بخشی مناسب هستند و مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی های این قطعه نیز بسیار زیاد هستند به همین دلیل روز به روز به طرفداران و مصرف کنندگان آن در بازار ها افزوده می شود. این محصول همواره برند های مختلفی دارد که هر محصول هر برند از نظر کیفیت با نمونه های دیگر متفاوت می باشد و در نتیجه شما با مقایسه انواع برند ها می توانید به راحتی بهترین نمونه ها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار بدهید. 
دیافراگم لاستیکی

تولید کننده دیافراگم لاستیکی

تولید کنندگان متعددی در کشورمان به صورت حرفه ای در زمینه تولید این گونه قطعات فعالیت می کنند که در میان آنها این تولید کننده توانسته بیشترین حجم تولیدات را به خود اختصاص بدهد، این تولید کننده سابقه زیادی دارد و اصولا به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند و همچنین از بهترین و با کیفیت ترین لوازم و تجهیزات و مواد خام مصرفی استفاده می کنند تا بتواند با تولید قطعات درجه یک و با کیفیت رضایت مصرف کنندگان را به دست بیاورد و به اعتبار خود بی افزاید. بدانید که این تولید کننده بزرگ پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا را دارا می باشد به همین دلیل با کمک آنها روزانه تعداد بسیار زیادی دیافراگم لاستیکی باکیفیت را با ابعاد و اندازه ها و مدل های مختلف تولید می نماید و آنها را روانه بازار ها می کند تا بتواند نیاز مشتریان را پوشش بدهد. انواع دیافراگم لاستیکی در این مرکز تولید می شود که از نظر کیفیت و کارایی و گاه شکل ظاهری هم با یکدیگر متفاوت هستند. برای تولید نمونه های مختلف این قطعه همواره نیاز به دستگاه ها و مواد مختلف می باشد زیرا نحوه ساخت هر کدام با یکدیگر متفاوت است. 

 تولید کننده دیافراگم لاستیکی

مراحل ساخت دیافراگم لاستیکی

بدانید که ساخت و تولید دیافراگم لاستیکی همواره نیاز به مواد خام مصرفی با کیفیت و همچنین نیاز به دستگاه های پیشرفته می باشد تا بهترین قطعات با دقت بالایی تولید شوند، برای ساخت این قطعه لاستیکی باید مراحلی را طبق اصول و استاندارد ها طی کرد تا بتوان دیافراگم های درجه یک را تولید نمود که عملکرد عالی از خود نشان می دهند. لازم به ذکر است که مراحل ساخت این قطعه به صورت زیر می باشد:
دیافراگم لاستیکی
1. ابتدا باید مواد خام مصرفی مورد نیاز برای تولید دیافراگم لاستیکی که مواد پلیمری، پلی استر، کتان و کربن هستند را تهیه نمود.
2. سپس باید مواد را به کارخانه برد و مورد بررسی قرار داد.
3. مواد را در مخزن های بزرگ با هم به میزان لازم ترکیب نمود تا به شکل خمیر در بیایند.
4. آنها را با کمک دستگاه پرس حالت داد.
5. به تکه های کوچک و بزرگ تقسیم کرد و در نتیجه دیافراگم های کوچک و بزرگ را با کیفیت های مختلف تولید نمود.
6. آنها را در بخش کنترل کیفی مورد بررسی قرار داد تا ایمنی و عملکرد آنها تایید شود و در آخر هم آنان را وارد بازار ها نمود. 
دیافراگم لاستیکی
هر چه مواد اولیه مصرفی برای تولید این قطعه باکیفیت تر باشد مسلما محصول نهایی هم کیفیت بالاتری خواهد داشت، این مرکز ساخت و تولید دیافراگم های لاستیکی به صورت حرفه ای انجام می دهد به همین دلیل قطعات این مجموعه مرغوب و با دوام هستند و افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. ساخت دیافراگم با ابعاد کوچک هم تولید می شود تا نیاز ها به خوبی پوشش داده شود، با اطلاع از روش تولید دیافراگم یا همان نحوه ساخت دیافراگم لاستیکی مسلما می توان با اطمینان بیشتری آن را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد. 

انواع دیافراگم و کاربرد هر کدام

انواع دیافراگم در بازار ها وجود دارد که از نظر کیفیت و کارایی با یکدیگر متفاوت هستند و با شناخت آنها می توان بهترین نمونه را متناسب با نیاز خود انتخاب کرد و تهیه نمود و مورد استفاده قرار داد. از انواع دیافراگم های موجود در بازار ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
انواع دیافراگم لاستیکی
دیافراگم با روکش (PTFE): این دیافراگم لاستیکی در محیط های شیمیایی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد زیرا مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی بالا می باشد، این نمونه دیافراگم از منجید و فلز و لاستیک با هم تولید شده اند از این رو کیفیت بالایی دارند و در محیط های سخت به کار برده می شوند.  
دیافراگم با روکش (PTFE)
دیافراگم های پلی اورتان pu: این نمونه دیافراگم در برابر فشار و سایش مقاومت بالایی دارد و هنگام استفاده افت کیفیت ندارد. 
دیافراگم های پلی اورتان pu
دیافراگم ضد اسید (EPDM): این نمونه در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد و با نام دیافراگم لاستیکی ضد اسید شناخته می شود. 
دیافراگم ضد اسید (EPDM)
دیافراگم طبیعی مصنوعی (NR SBR): این دیافراگم در زمینه ای کاربرد دارد که باید مقاومت بالا باشد تا در حین کار دیافراگم واره نشود.
دیافراگم ضدروغن (NBR): این دیافراگم به دلیل مقاومت بالایی که دارد برای محیط های روغنی و مواد سوخته مورد استفاده می شود و عملکرد عالی هم از خود نشان می دهد. این نمونه دیافراگم همواره در برابر گرمای زیاد و مواد خورنده مقاومت بالایی دارد و دچار افت کیفیت می شود. 
دیافراگم ضدروغن (NBR)
دیافراگم وایتون (FKM): این دیافراگم که با نام دیافراگم وایتون شناخته می شود در برابر روغن و چربی و مواد سوختنی و حلال ها مقاومت بالایی دارد و پوسیده و خورده نمی شود. 
دیافراگم وایتون (FKM)
دیافراگم سیلیکونی (Silicone): این محصول مقاومت حرارتی بالایی دارد و چون با مواد بهداشتی تولید شده است همواره در صنایع غذایی، پزشکی، بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد و عملکرد عالی هم دارد. این نمونه توانسته مصرف بالایی را از آن خود کند. 
دیافراگم سیلیکونی (Silicone)
دیافراگم شیربرقی: این محصول مقاومت خاص خود را دارا می باشد و در برابر کسی و ضربه دوام زیادی دارد. 
دیافراگم نئوپرن (Neoprene): استحکام کششی، مقاومت محیطی، ضد روغن، ضد مواد اسیدی و بازی، ضد فشار و سایش و تنش و مقاومت بالا در برابر دمای بالا از ویژگی های این نمونه می باشد که باعث شده تا در بسیاری صنایع کاربرد داشته باشد. 
دیافراگم نئوپرن
دیافراگم پلی یورتان (Polyurethane): مقاومت در برابر فشار، عایق رطوبتی، عدم تمایل به شرکت در واکنش های شیمیایی، مناسب صنایع بهداشتی و غذایی، نفوذناپذیری نسبت به آب و سیالات، مقاومت در برابر اشعه فرابنفش و خورشید از مهمترین ویژگی های این دیافراگم پلی یورتان می باشد که در بسیاری محیط ها و دستگاه ها کاربرد دارد. 
دیافراگم پلی یورتان (Polyurethane)
دیافراگم بوتیل (B.U): این نمونه ها در برابر کشش و فشار مقاومت بالایی دارد به همین دلیل مصرف زیادی هم از آنها می شود. 
دیافراگم لاستیکی منجید دار: این نمونه از کوچکترین سایز تا بزرگترین سایز ها تولید می شود و هیچ گونه محدودیتی ندارد و همواره با کارایی خاص خود توانسته محبوبیت زیادی را به دست بیاورد. وجود منجید باعث می شود تا مقاومت دیافراگم ها تاحد زیادی بیشتر شود. 
نمونه های دیگری هم وجود دارند که از آنها می توان به دیافراگم ns و دیافراگم کنترل ولو اشاره کرد که به نوبه خود کیفیت و مقاومت دارند، با شناخت نمونه های گفته شده و کاربرد هر کدام شنا می توانید به راحتی بهترین نمونه را متناسب با نیاز خود انتخاب کرده و تهیه نمایید. 
متریال ساخت دیافراگم لاستیکی: هنگام انتخاب متریال مناسب برای تولید دیافراگم لاستیکی همواره باید به نکات متعددی توجه کرد تا بهترین مواد را انتخاب نمود، شما باید به دما، فشار، فرکانس و غیره توجه زیادی داشته باشید زیرا متریال ها مختلف هستند و هر کدام برای تولید دیافراگمی مناسب می باشند، متریال های دیافراگم الاستومری در دماهای بالا، نسبت به مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند به همین دلیل باید متناسب با محیط متریال را انتخاب کرد. جنس دیافراگم لاستیکی هر چه مقاوم تر و با کیفیت تر باشد مسلما در محیط سخت تری هم مورد استفاده را می گیرد و می تواند عملکرد بهتری را هم ازخود نشان بدهد، پس باید به متریال انتهایی برای تولید و ساخت دیافراگم توجه ویژه ای کرد تا بتوان بهترین نمونه ها را تولید نمود و روانه بازار ها کرد. 
متریال ساخت دیافراگم لاستیکی

خرید دیافراگم لاستیکی

اهمیت وجود این قطعه در بسیاری از صنایع باعث شده تا روز به روز هم به تعداد مصرف کنندگان آن افزوده شود و هم خرید آن رونق و رواج زیادی پیدا کند، خرید دیافراگم لاستیکی را امروزه در بازار ها می توان با روش های مختلفی متناسب با شرایط و موقعیت خود انجام داد که در حال حاضر خرید مستقیم و آنلاین بیشترین طرفدار را دارند، با خرید مستقیم طرف حساب شما خود تولید کننده می شود که در این صورت بهترین و با کیفیت ترین دیافراگم لاستیکی با قیمت استثنایی تناسب با نیاز شما در اختیارتان قرار می گیرد و البته هیچ واسطه و دلالی نیست که بر روی کیفیت و نرخ محصول تاثیر بگذارد. 
خرید دیافراگم لاستیکی
در خرید آنلاین شما نیاز به اینترنت دارید تا با کمک آن بتوانید به سایت تولیدی مراجعه کنید و نمونه ها را با هم از نظر کیفیت و برند و قیمت با هم مقایسه نمایید و پس از انتخاب بهترین نمونه ها و پرداخت مبلغ سفارش آن را در کوتاه ترین زمان ممکن درب محل تحویل بگیرید و با اطمینان از کیفیت آن را مورد استفاده را بدهید. بدانید که در روش شما از پرداخت هزینه های گزاف رفت و آمد و ماندن در ترافیک های سنگین معاف خواهید شد و خریدی هوشمندانه را تجربه خواهید کرد. افزایش حجم خرید مشتریان از دیافراگم های لاستیکی باعث شده تا تولیدات آن هم برای تامین نیاز بازار ها به سطح انبوه برسد و در نتیجه با تولید انبوه می توان نیاز بازار های داخلی و خارجی را به راحتی پوشش داد و تامین کرد. 
پیوند ها
شرکت FST
شرکت Corteco
اطلاعات تماس با ما
تلفن های تماس :
02133905800 - 09221054258 - 09128300860
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت چرخش صنعت می باشد .
طراحی سایت و سئو سایت : ایران طراح